Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1764AET-3.3#06PBF
LT1764AET-3.3#06PBF
LT1764AET-3.3#06PBF Analog Devices, Inc.
1764afb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1764AET-3.3#06PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-5 Flow 6, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 200 mA.
Weitere Produktangebote LT1764AET-3.3#06PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1764AET-3.3#06PBF LT1764AET-3.3#06PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1764afb.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764AET-3.3#06PBF LT1764AET-3.3#06PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1764afb.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-5 Flow 6
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764AET-3.3#06PBF LT1764AET-3.3#06PBF Hersteller : Analog Devices 1764afb-2953973.pdf LDO Voltage Regulators 3A, Fast Tran Resp, L N, LDO Regs