Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1764EFE-2.5#TRPBF
LT1764EFE-2.5#TRPBF
LT1764EFE-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
1764fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1764EFE-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 3A 16TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 200 mA.
Weitere Produktangebote LT1764EFE-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1764EFE-2.5#TRPBF LT1764EFE-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1764fb.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 3A 16TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764EFE-2.5#TRPBF LT1764EFE-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1764fb-3123797.pdf LDO Voltage Regulators 3A, Fast Tran Resp, L N, LDO Regs