Produkte > LT > LT1764EQ-1.8#TRPBF
LT1764EQ-1.8#TRPBF
1764fb.pdf
Hersteller: LT
0622+
auf Bestellung 2007 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1764EQ-1.8#TRPBF LT
Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A DDPAK-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 200 mA.
Weitere Produktangebote LT1764EQ-1.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1764EQ-1.8#TRPBF LT1764EQ-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1764fb.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 3A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764EQ-1.8#TRPBF LT1764EQ-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1764fb.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 3A DDPAK-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.66V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1764EQ-1.8#TRPBF LT1764EQ-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1764fb-3123797.pdf LDO Voltage Regulators 3A, Fast Transient Response, Low Noise, LDO Regulators