Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1765EFE-2.5#PBF
LT1765EFE-2.5#PBF
LT1765EFE-2.5#PBF Analog Devices, Inc.
1765fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 3V to 25V Synchronous Step Down Single-Out 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP Tube
auf Bestellung 3040 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 95
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1765EFE-2.5#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 3A 16TSSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.25MHz, Voltage - Input (Max): 25V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1765EFE-2.5#PBF LT1765EFE-2.5#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1765fd.pdf Description: IC REG BUCK 2.5V 3A 16TSSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 25V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1765EFE-2.5#PBF LT1765EFE-2.5#PBF Hersteller : Analog Devices 1765fd.pdf Switching Voltage Regulators Mono 3A, 1.25MHz Buck Sw Regs
auf Bestellung 37 Stücke:
LT1765EFE-2.5#PBF Hersteller : LT 1765fd.pdf 09+
auf Bestellung 61 Stücke:
LT1765EFE-2.5#PBF LT1765EFE-2.5#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1765fb.pdf Conv DC-DC 3V to 25V Synchronous Step Down Single-Out 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP Tube