Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1765EFE-3.3#TRPBF
LT1765EFE-3.3#TRPBF
LT1765EFE-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
1765fd.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 3A 16TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 25V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
auf Bestellung 1911 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1765EFE-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 3A 16TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.25MHz, Voltage - Input (Max): 25V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LT1765EFE-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1765EFE-3.3#TRPBF LT1765EFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1765fb.pdf Conv DC-DC 3V to 25V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 3A 16-Pin TSSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT1765EFE-3.3#TRPBF LT1765EFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1765fd.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 3A 16TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.25MHz
Voltage - Input (Max): 25V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 3V
Produkt ist nicht verfügbar
LT1765EFE-3.3#TRPBF LT1765EFE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1765fd-3123215.pdf Switching Voltage Regulators Monolithic 3A, 1.25MHz Step-Down Switching Regulator