Produkte > ANALOG DEVICES > LT1962EMS8-1.5#TRPBF
LT1962EMS8-1.5#TRPBF
LT1962EMS8-1.5#TRPBF Analog Devices
1962fb.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 300mA, L N, uP LDO Regs
auf Bestellung 5303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1962EMS8-1.5#TRPBF Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA 8-MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.43V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1962EMS8-1.5#TRPBF LT1962EMS8-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1962fb.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA 8-MSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.43V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 2380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT1962EMS8-1.5#TRPBF LT1962EMS8-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 395528758468187363343.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.3A 8-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)