Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1963AEFE-1.5#PBF
LT1963AEFE-1.5#PBF
LT1963AEFE-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
lt1963a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 1.5A 16-Pin TSSOP EP Tube
auf Bestellung 89 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 89
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963AEFE-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.5V 1.5A 16-TSSOP-EP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1963AEFE-1.5#PBF LT1963AEFE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1963a.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 1.5A 16-Pin TSSOP EP Tube
auf Bestellung 855 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 95
auf Bestellung 94 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
auf Bestellung 89 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
LT1963AEFE-1.5#PBF LT1963AEFE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices lt1963a.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A, L N, Fast Tran Resp LDO Regs
auf Bestellung 46 Stücke:
auf Bestellung 70 Stücke:
auf Bestellung 70 Stücke:
LT1963AEFE-1.5#PBF LT1963AEFE-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1963a.pdf Description: IC REG LIN 1.5V 1.5A 16-TSSOP-EP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-TSSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA