Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1963AEQ-1.5#TRPBF
LT1963AEQ-1.5#TRPBF
LT1963AEQ-1.5#TRPBF Analog Devices Inc.
lt1963a.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 1.5A DDPAK-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963AEQ-1.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 1.5A DDPAK-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1963AEQ-1.5#TRPBF LT1963AEQ-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices lt1963a.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A, L N, Fast Tran Resp LDO Regs
auf Bestellung 493 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT1963AEQ-1.5#TRPBF LT1963AEQ-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt1963a.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 1.5A DDPAK-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 120 mA
auf Bestellung 2007 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1963AEQ-1.5#TRPBF LT1963AEQ-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt1963a.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 1.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 19 Stücke: