Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1963AET-3.3#30PBF
LT1963AET-3.3#30PBF
LT1963AET-3.3#30PBF Analog Devices, Inc.
lt1963a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963AET-3.3#30PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Weitere Produktangebote LT1963AET-3.3#30PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1963AET-3.3#30PBF LT1963AET-3.3#30PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1963aff.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1963AET-3.3#30PBF LT1963AET-3.3#30PBF Hersteller : Analog Devices lt1963a-2256452.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A, L N, Fast Tran Resp LDO Regs