Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1963EQ-1.8#TRPBF
LT1963EQ-1.8#TRPBF
LT1963EQ-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
1963fc.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963EQ-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 5DDPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Weitere Produktangebote LT1963EQ-1.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1963EQ-1.8#TRPBF LT1963EQ-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1963fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 5DDPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1963EQ-1.8#TRPBF LT1963EQ-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices 1963fc-3124200.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators