LT1963EQ-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963EQ-3.3#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LT1963EQ-3.3#TRPBF | Hersteller : Analog Devices Inc. |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK-5Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 1.5A Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA Voltage - Input (Max): 20V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: DDPAK-5 Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Control Features: Enable Part Status: Active PSRR: 63dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Current - Supply (Max): 120 mA |
auf Bestellung 785 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
LT1963EQ-3.3#TRPBF | Hersteller : Analog Devices |
LDO Voltage Regulators 1.5A, L N, Fast Tran Resp LDO Regs |
auf Bestellung 328 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| LT1963EQ-3.3TRPBF | Hersteller : LT | 0815+P |
auf Bestellung 721 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R |