Produkte > ANALOG DEVICES > LT1963EST-1.8#TRPBF
LT1963EST-1.8#TRPBF
LT1963EST-1.8#TRPBF Analog Devices
1963fc-3124200.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
auf Bestellung 1918 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1963EST-1.8#TRPBF Analog Devices
Description: IC REG LIN 1.8V 1.5A SOT-223-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 120 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1963EST-1.8#TRPBF LT1963EST-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1963fc.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 1.5A SOT-223-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 120 mA
auf Bestellung 1378 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1963EST-1.8TRPBF Hersteller : LINEAR
LT1963EST-1.8#TRPBF Hersteller : LTC 1963fc.pdf 0736
auf Bestellung 819 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 120 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1963EST-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 1963fc-1270290.pdf LDO Voltage Regulators 1.8V Fast Transient 1.5A LDO