Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT1965EDD-2.5#TRPBF
LT1965EDD-2.5#TRPBF
LT1965EDD-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
1965fb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.1A 8DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.1 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.49V @ 1.1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 40 mA
auf Bestellung 2400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1965EDD-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.1A 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.1 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.49V @ 1.1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 40 mA.
Weitere Produktangebote LT1965EDD-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1965EDD-2.5#TRPBF LT1965EDD-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1965fb.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.1A 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 40 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT1965EDD-2.5#TRPBF LT1965EDD-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 1965fb-1269903.pdf LDO Voltage Regulators 1.1A Low Noise, LDO Regulator