Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT1965EQ-1.8#PBF
LT1965EQ-1.8#PBF
LT1965EQ-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
20971965fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 1.1A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
auf Bestellung 1350 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT1965EQ-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.1A 5DDPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.1 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-DDPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.49V @ 1.1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 40 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT1965EQ-1.8#PBF LT1965EQ-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1965fb.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.1A 5DDPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.1 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-DDPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.49V @ 1.1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 40 mA
auf Bestellung 2 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT1965EQ-1.8#PBF LT1965EQ-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices 1965fb-2954240.pdf LDO Voltage Regulators 1.1A, L N, L Drop Lin Reg
auf Bestellung 80 Stücke:
LT1965EQ-1.8#PBF LT1965EQ-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 20971965fb.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 1.1A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
auf Bestellung 48 Stücke: