Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF Analog Devices Inc.
3007fa.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 20MA TSOT23-8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-8
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3007ITS8-1.8#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 20MA TSOT23-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 20mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-8, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF LT3007ITS8-1.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3007fa.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 20MA TSOT23-8
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
auf Bestellung 772 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF LT3007ITS8-1.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3007fa-1271206.pdf LDO Voltage Regulators 3Ua Iq, 20mA, 45V Low Dropout Fault Tolerant Linear Regulators