Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT3008EDC-1.5#TRPBF
LT3008EDC-1.5#TRPBF
LT3008EDC-1.5#TRPBF Analog Devices Inc.
3008fc.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 20MA 6DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-DFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.2 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3008EDC-1.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 20MA 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 20mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-DFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.2 mA.
Weitere Produktangebote LT3008EDC-1.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3008EDC-1.5#TRPBF LT3008EDC-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3008fc-1269290.pdf LDO Voltage Regulators 3uA Iq, 20mA Low Dropout Linear Regulators