Produkte > ANALOG DEVICES > LT3008IDC-2.5#TRMPBF
LT3008IDC-2.5#TRMPBF
LT3008IDC-2.5#TRMPBF Analog Devices
4F3C3D2D4E68B3BAA0EC753EC95F2ECF1438E0FB5DB07D4DD05C12DD1371CE40.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 3 A IQ, 20mA, 45V L Drop Lin Regs
auf Bestellung 639 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3008IDC-2.5#TRMPBF Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 2.5V 20MA 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 20mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-DFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 61dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.2 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3008IDC-2.5#TRMPBF LT3008IDC-2.5#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3008fc.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 20MA 6DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-DFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 61dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.2 mA
auf Bestellung 244 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 61dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 1.2 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT3008IDC-2.5#TRMPBF LT3008IDC-2.5#TRMPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3008fc-1269290.pdf LDO Voltage Regulators 3uA Iq, 20mA Low Dropout Linear Regulators