Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT3008ITS8-1.2#TRPBF
LT3008ITS8-1.2#TRPBF
LT3008ITS8-1.2#TRPBF Analog Devices Inc.
3008fc.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V 20MA TSOT23-8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-8
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 66dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1.2 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3008ITS8-1.2#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V 20MA TSOT23-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 20mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-8, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 66dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 20mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1.2 mA.
Weitere Produktangebote LT3008ITS8-1.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3008ITS8-1.2#TRPBF LT3008ITS8-1.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3008fc-1269290.pdf LDO Voltage Regulators 3 A IQ, 20mA, 45V L Drop Lin Regs
Produkt ist nicht verfügbar
LT3008ITS8-1.2#TRPBF LT3008ITS8-1.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3008fc-1269290.pdf LDO Voltage Regulators 3uA Iq, 20mA Low Dropout Linear Regulators