Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3009IDC-1.8#TRMPBF
LT3009IDC-1.8#TRMPBF
LT3009IDC-1.8#TRMPBF Analog Devices, Inc.
downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p37746d25040.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.02A 6-Pin DFN EP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3009IDC-1.8#TRMPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 20MA 6-DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 20mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-DFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 66dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 20mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 1 mA.
Weitere Produktangebote LT3009IDC-1.8#TRMPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3009IDC-1.8#TRMPBF LT3009IDC-1.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. downloaddocument.donavidh0c1c1003c1040c1055p37746d25040.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.02A 6-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LT3009IDC-1.8#TRMPBF LT3009IDC-1.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3009fd.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 20MA 6-DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 20mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-DFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 66dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 20mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 1 mA
LT3009IDC-1.8#TRMPBF LT3009IDC-1.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices 3009fd-3124201.pdf LDO Voltage Regulators 3 A IQ, 20mA Low Dropout Linear Regulators