Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3020IDD-1.8#TRPBF
LT3020IDD-1.8#TRPBF
LT3020IDD-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
3020fc.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.1A 8-Pin DFN EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3020IDD-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 100MA 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 56dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 3.5 mA.
Weitere Produktangebote LT3020IDD-1.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3020IDD-1.8#TRPBF LT3020IDD-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 3020fc.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.1A 8-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT3020IDD-1.8#TRPBF LT3020IDD-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3020fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 100MA 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 56dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 3.5 mA
LT3020IDD-1.8#TRPBF LT3020IDD-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3020fc-2954562.pdf LDO Voltage Regulators 100mA, L V, Very L Drop Lin Regs