Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3021EDH-1.5#PBF
LT3021EDH-1.5#PBF
LT3021EDH-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 16-Pin DFN EP Tube
auf Bestellung 3358 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 146
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3021EDH-1.5#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 16DFN, Packaging: Tube, Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-DFN (5x5), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 58dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3021EDH-1.5#PBF LT3021EDH-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices LT3021_3021_1_2_3021_1_5_3021_1_8-1504118.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L V, Very L Drop Lin Reg
auf Bestellung 177 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT3021EDH-1.5#PBF LT3021EDH-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3021fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 16DFN
Packaging: Tube
Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-DFN (5x5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 10 mA
auf Bestellung 146 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LT3021EDH-1.5#PBF LT3021EDH-1.5#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 16-Pin DFN EP Tube
auf Bestellung 5 Stücke:
auf Bestellung 4 Stücke:
auf Bestellung 4 Stücke: