Produkte > LT > LT3021EDH-1.5#TRPBF
LT3021EDH-1.5#TRPBF
3021fc.pdf
Hersteller: LT
QFN16 08+
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3021EDH-1.5#TRPBF LT
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 16DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-DFN (5x5), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote LT3021EDH-1.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3021EDH-1.5#TRPBF LT3021EDH-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 16-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT3021EDH-1.5#TRPBF LT3021EDH-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3021fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA 16DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-DFN (5x5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT3021EDH-1.5#TRPBF LT3021EDH-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices LT3021_3021_1_2_3021_1_5_3021_1_8-1504118.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L V, Very L Drop Lin Reg