Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3021ES8-1.2#TRPBF
LT3021ES8-1.2#TRPBF
LT3021ES8-1.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 8-Pin SOIC N T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3021ES8-1.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 8-SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3021ES8-1.2#TRPBF LT3021ES8-1.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3021fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 8-SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 10 mA
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
LT3021ES8-1.2#TRPBF LT3021ES8-1.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 8-Pin SOIC N T/R
Mindestbestellmenge: 20
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 10 mA
Mindestbestellmenge: 2
LT3021ES8-1.2#TRPBF LT3021ES8-1.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices LT3021_3021_1.2_3021_1.5_3021_1.8.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L V, Very L Drop Lin Reg