Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3021IS8-1.8#TRPBF
LT3021IS8-1.8#TRPBF
LT3021IS8-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt3021-3021-1.2-3021-1.5-3021-1.8.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3021IS8-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 56dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote LT3021IS8-1.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3021IS8-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3021fc.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 56dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT3021IS8-1.8#TRPBF LT3021IS8-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices LT3021_3021_1_2_3021_1_5_3021_1_8-1504118.pdf LDO Voltage Regulators 500mA, L V, Very L Drop Lin Reg