Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT3022IMSE-1.8#PBF
LT3022IMSE-1.8#PBF
LT3022IMSE-1.8#PBF Analog Devices Inc.
3022fb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A 16MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.5 mA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 16-MSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 66dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 36 mA
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3022IMSE-1.8#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A 16MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.5 mA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 16-MSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 66dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.285V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 36 mA.
Weitere Produktangebote LT3022IMSE-1.8#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3022IMSE-1.8#PBF LT3022IMSE-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices 3022fb-3123732.pdf LDO Voltage Regulators 1A, 0.9V to 10V, Very Low Dropout Linear Regulator