Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT3048IDC-12#TRMPBF
LT3048IDC-12#TRMPBF
LT3048IDC-12#TRMPBF Analog Devices Inc.
LT3048.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG DL BOOST/LNR 2.2MHZ 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 2.7V ~ 4.8V
Frequency - Switching: 2.2MHz
Topology: Step-Up (Boost) (1), Linear (LDO) (1)
Supplier Device Package: 8-DFN (2x2)
Voltage/Current - Output 1: 13.1V, 300mA
Voltage/Current - Output 2: 12V, 45mA
w/LED Driver: No
w/Supervisor: No
w/Sequencer: No
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3048IDC-12#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG DL BOOST/LNR 2.2MHZ 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 2.7V ~ 4.8V, Frequency - Switching: 2.2MHz, Topology: Step-Up (Boost) (1), Linear (LDO) (1), Supplier Device Package: 8-DFN (2x2), Voltage/Current - Output 1: 13.1V, 300mA, Voltage/Current - Output 2: 12V, 45mA, w/LED Driver: No, w/Supervisor: No, w/Sequencer: No, Part Status: Active, Number of Outputs: 2.