Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3050EMSE-3.3#TRPBF
LT3050EMSE-3.3#TRPBF
LT3050EMSE-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
3050fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 12-Pin MSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3050EMSE-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA 12MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 12-MSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Current Limit, Enable, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 70dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 5.2 mA.
Weitere Produktangebote LT3050EMSE-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3050EMSE-3.3#TRPBF LT3050EMSE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3050fa.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA 12MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 12-MSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Current Limit, Enable, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 5.2 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT3050EMSE-3.3#TRPBF LT3050EMSE-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3050fa.pdf LDO Voltage Regulators 100mA, Lin Reg w/ Prec C Lim & Diagnosti