Produkte > ANALOG DEVICES > LT3060EDC-15#TRMPBF
LT3060EDC-15#TRMPBF
LT3060EDC-15#TRMPBF Analog Devices
lt3060.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 45V VIN, uP, L N, 100mA L Drop, Lin Reg
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3060EDC-15#TRMPBF Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-DFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Control Features: Enable, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 60dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.51V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 4 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3060EDC-15#TRMPBF LT3060EDC-15#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt3060.pdf Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-DFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Control Features: Enable, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 60dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.51V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 4 mA
auf Bestellung 215 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 60dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 4 mA