Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3062EDCB-3.3#TRPBF
LT3062EDCB-3.3#TRPBF
LT3062EDCB-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
1416907433722123062fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 8-Pin DFN EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3062EDCB-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-DFN (2x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Soft Start, PSRR: 73dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.53V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote LT3062EDCB-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3062EDCB-3.3#TRPBF LT3062EDCB-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1416907433722123062fa.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 8-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LT3062EDCB-3.3#TRPBF LT3062EDCB-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3062fa.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-DFN (2x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Soft Start
PSRR: 73dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.53V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 10 mA
LT3062EDCB-3.3#TRPBF LT3062EDCB-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3062fa-2954381.pdf LDO Voltage Regulators 45V Vin, uP, L N, 200mA LDO