Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3065MPMSE-1.8#PBF
LT3065MPMSE-1.8#PBF
LT3065MPMSE-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
lt3065.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 12-Pin MSOP EP Tube
auf Bestellung 2590 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 74
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3065MPMSE-1.8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 12MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 110 µA, Voltage - Input (Max): 45V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 12-MSOP-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 74dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.51V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 25 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3065MPMSE-1.8#PBF LT3065MPMSE-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. LT3065.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA 12MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 45V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 12-MSOP-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 74dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.51V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 25 mA
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LT3065MPMSE-1.8#PBF LT3065MPMSE-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. lt3065.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.5A 12-Pin MSOP EP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LT3065MPMSE-1.8#PBF LT3065MPMSE-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices LT3065-1504099.pdf LDO Voltage Regulators 45V VIN, 500mA L N, Lin Reg w/ Progmable
Produkt ist nicht verfügbar
LT3065MPMSE-1.8#PBF LT3065MPMSE-1.8#PBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3065fc-1271805.pdf LDO Voltage Regulators 45V VIN, 500mA Low Noise, Linear Regulator with Programmable Current Limit and Power Good