Produkte > ANALOG DEVICES > LT3663HMS8E-3.3#PBF
LT3663HMS8E-3.3#PBF
LT3663HMS8E-3.3#PBF Analog Devices
3663fc-3123371.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators 1.2A Buck Sw Reg w/ Out C Lim
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3663HMS8E-3.3#PBF Analog Devices
Description: IC REG BUCK 3.3V 1.2A 8MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.2A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-MSOP-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 7.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LT3663HMS8E-3.3#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3663HMS8E-3.3#PBF LT3663HMS8E-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3663fc.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 1.2A 8MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.2A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-MSOP-EP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 7.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V