Produkte > ANALOG DEVICES > LT3970EMS-3.3#TRPBF
LT3970EMS-3.3#TRPBF
LT3970EMS-3.3#TRPBF Analog Devices
lt3970-1921761.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators 40V, 350mA Buck Reg w/ 2.5uA Q C & Int
auf Bestellung 2836 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3970EMS-3.3#TRPBF Analog Devices
Description: IC REG BUCK 3.3V 350MA 10MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 350mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.25MHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-MSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3970EMS-3.3#TRPBF LT3970EMS-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. lt3970.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 350MA 10MSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 350mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.25MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
auf Bestellung 587 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 350mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.2V
Produkt ist nicht verfügbar
LT3970EMS-3.3#TRPBF LT3970EMS-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3970fc-1270760.pdf Switching Voltage Regulators 40V, 350mA Step-Down Regulator with 2uA Quiescent Current and Integrated Diodes