Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3971IDD-3.3#PBF
LT3971IDD-3.3#PBF
LT3971IDD-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
downloaddocument.donavidh0c1c1003c1042c1032c1082p90048d28757.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4.3V to 38V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 1.2A 10-Pin DFN EP Tube
auf Bestellung 4114 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 121
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3971IDD-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10DFN, Packaging: Tube, Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 2MHz, Voltage - Input (Max): 38V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-DFN (3x3), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LT3971IDD-3.3#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3971IDD-3.3#PBF LT3971IDD-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. downloaddocument.donavidh0c1c1003c1042c1032c1082p90048d28757.pdf Conv DC-DC 4.3V to 38V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 1.2A 10-Pin DFN EP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LT3971IDD-3.3#PBF LT3971IDD-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3971fd.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10DFN
Packaging: Tube
Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2MHz
Voltage - Input (Max): 38V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-DFN (3x3)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Produkt ist nicht verfügbar
LT3971IDD-3.3#PBF LT3971IDD-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 3971fd-3123855.pdf Switching Voltage Regulators 38V, 1.2A, 2MHz Buck Reg w/ 2.8uA Q C