Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT3973HMSE-3.3#PBF
LT3973HMSE-3.3#PBF
LT3973HMSE-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
340669008898112123973fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 4.2V to 42V Step Down Single-Out 3.3V 0.75A Automotive 10-Pin MSOP EP Tube
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT3973HMSE-3.3#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 750MA 10MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 195kHz ~ 2.15MHz, Voltage - Input (Max): 42V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-MSOP-EP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.2V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT3973HMSE-3.3#PBF LT3973HMSE-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 340669008898112123973fb.pdf Conv DC-DC 4.2V to 42V Step Down Single-Out 3.3V 0.75A Automotive 10-Pin MSOP EP Tube
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
LT3973HMSE-3.3#PBF LT3973HMSE-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 3973fb-2954975.pdf Switching Voltage Regulators 42V, 750mA Buck Reg w/ 2.5uA Q C & Int
auf Bestellung 30 Stücke:
LT3973HMSE-3.3#PBF LT3973HMSE-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3973fb.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 750MA 10MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 195kHz ~ 2.15MHz
Voltage - Input (Max): 42V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-MSOP-EP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.2V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 68 Stücke:
auf Bestellung 2 Stücke:
auf Bestellung 2 Stücke: