Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT6200IS6-10#TRM
LT6200IS6-10#TRM
LT6200IS6-10#TRM Analog Devices Inc.
62001ff.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type: Rail-to-Rail
Mounting Type: Surface Mount
Amplifier Type: Buffer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Supply: 20mA
Slew Rate: 450V/µs
Gain Bandwidth Product: 1.6 GHz
Current - Input Bias: 23 µA
Voltage - Input Offset: 2.5 mV
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 90 mA
Voltage - Supply Span (Min): 2.5 V
Voltage - Supply Span (Max): 12.6 V