Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT6656BCDC-1.25#TRPBF
LT6656BCDC-1.25#TRPBF
LT6656BCDC-1.25#TRPBF Analog Devices, Inc.
lt6656.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
V-Ref Precision 1.25V 5mA 6-Pin DFN EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT6656BCDC-1.25#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.2% 6DFN, Tolerance: ±0.2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 2.2V ~ 18V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 1.5µA, Supplier Device Package: 6-DFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 30ppmp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 50µVrms, Current - Output: 5 mA.
Weitere Produktangebote LT6656BCDC-1.25#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.2V ~ 18V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 1.5µA
Supplier Device Package: 6-DFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 50µVrms
Current - Output: 5 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT6656BCDC-1.25#TRPBF LT6656BCDC-1.25#TRPBF Hersteller : Analog Devices lt6656.pdf Voltage References 1 A Prec Series V Ref