Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT6656BCS6-4.096#TRMPBF
LT6656BCS6-4.096#TRMPBF
LT6656BCS6-4.096#TRMPBF Analog Devices Inc.
lt6656.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 4.596V ~ 18V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 1.5µA
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 4.096V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 30ppmp-p
Part Status: Active
Current - Output: 5 mA
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT6656BCS6-4.096#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1%, Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6, Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 4.596V ~ 18V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 1.5µA, Supplier Device Package: TSOT-23-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 4.096V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 30ppmp-p, Part Status: Active, Current - Output: 5 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 4.596V ~ 18V
Reference Type: Series
Current - Supply: 1.5µA
Part Status: Active
Current - Output: 5 mA
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LT6656BCS6-4.096#TRMPBF LT6656BCS6-4.096#TRMPBF Hersteller : Analog Devices lt6656-3124606.pdf Voltage References 1 A Prec Series V Ref