Produkte > ANALOG DEVICES > LT6657AHMS8-2.5#PBF
LT6657AHMS8-2.5#PBF
LT6657AHMS8-2.5#PBF Analog Devices
6657fd.pdf
Hersteller: Analog Devices
Voltage References 1.5ppm/ C Drift, Low Noise, Buffered Reference
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT6657AHMS8-2.5#PBF Analog Devices
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 1.5ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 3V ~ 40V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Supply: 1.2mA, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 0.5ppmp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 0.8ppmrms, Current - Output: 10 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 1.5ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Supply: 1.2mA
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 0.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 0.8ppmrms
Current - Output: 10 mA