Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LT6657AHMS8-2.5#TRPBF
LT6657AHMS8-2.5#TRPBF
LT6657AHMS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
6657fd.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Temperature Coefficient: 1.5ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3V ~ 40V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Supply: 1.2mA
Supplier Device Package: 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 0.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 0.8ppmrms
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 524 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT6657AHMS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Temperature Coefficient: 1.5ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 3V ~ 40V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Supply: 1.2mA, Supplier Device Package: 8-MSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 0.5ppmp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 0.8ppmrms, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote LT6657AHMS8-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3V ~ 40V
Reference Type: Series
Current - Supply: 1.2mA
Current - Output: 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
LT6657AHMS8-2.5#TRPBF LT6657AHMS8-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 6657fd-3123862.pdf Voltage References 1.5ppm/ C Drift, Low Noise, Buffered Reference