Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LT6658BHDE-2.5#TRPBF
LT6658BHDE-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
6658fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
V-Ref Precision 2.5V 150mA 16-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LT6658BHDE-2.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC VREF SERIES 6V 0.1% 16DFN, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad, Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 3.5V ~ 36V, Reference Type: Series, Dual, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Supply: 3mA, Supplier Device Package: 16-DFN (4x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.5ppmp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 2ppmrms, Current - Output: 150 mA, Voltage - Output (Max): 6 V.
Weitere Produktangebote LT6658BHDE-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LT6658BHDE-2.5#TRPBF LT6658BHDE-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. LT6658.pdf Description: IC VREF SERIES 6V 0.1% 16DFN
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 3.5V ~ 36V
Reference Type: Series, Dual
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Supply: 3mA
Supplier Device Package: 16-DFN (4x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 2ppmrms
Current - Output: 150 mA
Voltage - Output (Max): 6 V