Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1258CS8-2.5#TRPBF
LTC1258CS8-2.5#TRPBF
LTC1258CS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
1258fb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.15% 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.15%
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 40ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.7V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Current - Supply: 8.5µA
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8µVp-p
Current - Output: 10 mA
auf Bestellung 2380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1258CS8-2.5#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 0.15% 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.15%, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 40ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 2.7V ~ 12.6V, Reference Type: Series, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Current - Supply: 8.5µA, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8µVp-p, Current - Output: 10 mA.
Weitere Produktangebote LTC1258CS8-2.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.15%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2.7V ~ 12.6V
Reference Type: Series
Current - Supply: 8.5µA
Supplier Device Package: 8-SO
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 8µVp-p
Current - Output: 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LTC1258CS8-2.5#TRPBF LTC1258CS8-2.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 1258fb-1270634.pdf Voltage References Micropower Low Dropout 2.5V Reference