Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1502CMS8-3.3#PBF
LTC1502CMS8-3.3#PBF
LTC1502CMS8-3.3#PBF Analog Devices Inc.
15023f.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHRG PUMP 3.3V 10MA 8MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 10mA
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 1.8V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 8-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 0.9V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1502CMS8-3.3#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHRG PUMP 3.3V 10MA 8MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 10mA, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 1.8V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 8-MSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 0.9V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LTC1502CMS8-3.3#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1502CMS8-3.3#PBF LTC1502CMS8-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 15023f.pdf Switching Voltage Regulators 1x Cell to 3.3V Reg Ch Pump DC/DC Conv