Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1502CS8-3.3#PBF
LTC1502CS8-3.3#PBF
LTC1502CS8-3.3#PBF Analog Devices Inc.
15023f.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 10mA
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Voltage - Input (Max): 1.8V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 8-SO
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 0.9V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1502CS8-3.3#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 10mA, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Voltage - Input (Max): 1.8V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 8-SO, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 0.9V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LTC1502CS8-3.3#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1502CS8-3.3#PBF LTC1502CS8-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices 15023f.pdf Switching Voltage Regulators 1x Cell to 3.3V Reg Ch Pump DC/DC Conv
Produkt ist nicht verfügbar
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 0.9÷1.8VDC; Uout: 3.3VDC; 100mA; SO8
Operating temperature: 0...70°C
Mounting: SMD
Type of integrated circuit: PMIC
Case: SO8
Kind of package: tube
Output current: 0.1A
Input voltage: 0.9...1.8V DC
Number of channels: 1
Output voltage: 3.3V DC
Frequency: 0.5MHz