Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1540CS8#TRPBF
LTC1540CS8#TRPBF
LTC1540CS8#TRPBF Analog Devices Inc.
1540fb.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR 1 W/VOLT REF 8SO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: CMOS, TTL
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Type: with Voltage Reference
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2V ~ 11V, ±1V ~ 5.5V
Supplier Device Package: 8-SO
Propagation Delay (Max): 60µs
Current - Quiescent (Max): 680nA
Voltage - Input Offset (Max): 12mV @ 5V
CMRR, PSRR (Typ): 80dB CMRR, 80dB PSRR
Hysteresis: 50mV
Part Status: Active
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1540CS8#TRPBF Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR 1 W/VOLT REF 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: CMOS, TTL, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Type: with Voltage Reference, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2V ~ 11V, ±1V ~ 5.5V, Supplier Device Package: 8-SO, Propagation Delay (Max): 60µs, Current - Quiescent (Max): 680nA, Voltage - Input Offset (Max): 12mV @ 5V, CMRR, PSRR (Typ): 80dB CMRR, 80dB PSRR, Hysteresis: 50mV, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 4854 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LTC1540CS8#TRPBF LTC1540CS8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1540fb.pdf Description: IC COMPARATOR 1 W/VOLT REF 8SO
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: CMOS, TTL
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Type: with Voltage Reference
Supplier Device Package: 8-SO
Propagation Delay (Max): 60µs
Hysteresis: 50mV
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 2
LTC1540CS8#TRPBF LTC1540CS8#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 12352095491484581540fb.pdf Comparator Single ±5.5V/11V 8-Pin SOIC N T/R