Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC1540IS8#TR
LTC1540IS8#TR
LTC1540IS8#TR Analog Devices, Inc.
1540fas.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Comparator Single ±5.5V/11V 8-Pin SOIC N T/R
auf Bestellung 2050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1540IS8#TR Analog Devices, Inc.
Description: IC COMPARATOR 2% VOLT REF 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: CMOS, TTL, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Type: with Voltage Reference, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2V ~ 11V, ±1V ~ 5.5V, Supplier Device Package: 8-SO, Propagation Delay (Max): 60µs, Current - Quiescent (Max): 710nA, Voltage - Input Offset (Max): 12mV @ 5V, CMRR, PSRR (Typ): 80dB CMRR, 80dB PSRR, Hysteresis: 50mV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1540IS8#TR LTC1540IS8#TR Hersteller : Analog Devices, Inc. 1540fas.pdf Comparator Single ±5.5V/11V 8-Pin SOIC N T/R
auf Bestellung 2050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: CMOS, TTL
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Type: with Voltage Reference
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2V ~ 11V, ±1V ~ 5.5V
Supplier Device Package: 8-SO
Propagation Delay (Max): 60µs
Current - Quiescent (Max): 710nA
Voltage - Input Offset (Max): 12mV @ 5V
CMRR, PSRR (Typ): 80dB CMRR, 80dB PSRR
Hysteresis: 50mV