Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC1730ES8-4.2#PBF
LTC1730ES8-4.2#PBF
LTC1730ES8-4.2#PBF Analog Devices, Inc.
1730fs.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 1000mA 4.2V 8-Pin SOIC N Tube
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1730ES8-4.2#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 8-SO, Charge Current - Max: 1A, Programmable Features: Timer, Fault Protection: Over Current, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant, Pulsed.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 8-SO
Charge Current - Max: 1A
Programmable Features: Timer
Fault Protection: Over Current
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Current - Charging: Constant, Pulsed
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 152 Stücke:
LTC1730ES8-4.2#PBF LTC1730ES8-4.2#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1730fs.pdf Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 1000mA 4.2V 8-Pin SOIC N Tube