Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1731EMS8-4.2#PBF
LTC1731EMS8-4.2#PBF
LTC1731EMS8-4.2#PBF Analog Devices Inc.
1731f.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC BATT CHG MULT-CHEM 1CEL 8MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-MSOP
Charge Current - Max: 500mA
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Current - Charging: Constant - Programmable
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1731EMS8-4.2#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC BATT CHG MULT-CHEM 1CEL 8MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Multi-Chemistry, Supplier Device Package: 8-MSOP, Charge Current - Max: 500mA, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote LTC1731EMS8-4.2#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1731EMS8-4.2#PBF LTC1731EMS8-4.2#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1731f1.pdf Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 4.2V 8-Pin MSOP Tube