Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC1731EMS8-4.2#TRPBF
LTC1731EMS8-4.2#TRPBF
LTC1731EMS8-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
1731f1.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 4.2V 8-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1731EMS8-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG MULT-CHEM 1CEL 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Multi-Chemistry, Supplier Device Package: 8-MSOP, Charge Current - Max: 500mA, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote LTC1731EMS8-4.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-MSOP
Charge Current - Max: 500mA
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 4.2V