Produkte > ANALOG DEVICES > LTC1731ES8-4.1#PBF
LTC1731ES8-4.1#PBF
LTC1731ES8-4.1#PBF Analog Devices
AAA74541E85DB6CB5EE950E86A1094CE00B1ABE53AEA702B3319FCD9F5BA49E5.pdf
Hersteller: Analog Devices
Battery Management 1x Cell Lithium-Ion Lin Bat Chr Cntrs
auf Bestellung 376 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1731ES8-4.1#PBF Analog Devices
Description: IC BATT CHG MULT-CHEM 1CEL 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Multi-Chemistry, Supplier Device Package: 8-SO, Charge Current - Max: 500mA, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.1V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-SO
Charge Current - Max: 500mA
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 4.1V
Current - Charging: Constant - Programmable
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LTC1731ES8-4.1#PBF LTC1731ES8-4.1#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 1731f1.pdf Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 2000mA 4.1V 8-Pin SOIC N Tube