Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC1731ES8-8.2#TRPBF
LTC1731ES8-8.2#TRPBF
LTC1731ES8-8.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
17318fs.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol/NiCd/NiMH 500mA 8.2V 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1731ES8-8.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG MULT-CHEM 2CEL 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Number of Cells: 2, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Multi-Chemistry, Supplier Device Package: 8-SO, Charge Current - Max: 500mA, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 8.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote LTC1731ES8-8.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Cells: 2
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Multi-Chemistry
Supplier Device Package: 8-SO
Charge Current - Max: 500mA
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 8.2V